Zabezpieczenie środków na żwirowanie dróg

opublikowane przez: Sołtys
w kategorii: Blog. Sołectwo,

Jako sołtys w dniu 11 października 2018 r. złożyłem wniosek do wójta gminy o zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Gminy Lelis na rok 2019 na żwirowanie dróg gruntowych na terenie sołectwa Aleksandrowo jak i Obierwia.

Treść pisma:
"Zwracam się z prośbą o zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Gminy Lelis na rok 2019 na żwirowanie dróg gruntowych:
• w miejscowości Obierwia o nr 1037 (o długości 335m) oraz nr 1036 (o długości 300m);
Jest to droga na pograniczu z Aleksandrowem prowadząca na tzw. wygon. 
• oraz w miejscowości Aleksandrowo – działka nr 178 (o długości 775m) oraz jej przedłużenie w miejscowości Obierwia – działka 1039 (o długości 830m).
Jest to droga prowadząca od miejscowości Chudek (gm. Kadzidło) do Obierwi, kol. Małachowo (między posesjami o nr 4 i 6).

Pierwsza z ww. dróg została wytyczona w grudniu 2016 r, odkrzaczona w lutym 2017 r, a w listopadzie 2017 zostały przeznaczone na nią cztery wywrotki żwiru. Droga niestety w dalszym stopniu nie jest przejezdna nawet dla ciągników. 
Obok tej drogi usytuowany jest także drugi plac wiejski sołectwa Aleksandrowo (działka nr 133). Dojazd do tej działki w przyszłości pozwoli szybciej uprzątnąć jak i zagospodarować ten teren.
Druga wskazana droga pozwoli dojechać bardziej komfortowo rolnikom uprawiającym ziemię sąsiadujące z tą drogą. Będzie także fantastyczną trasą dla wycieczek rowerowych czy pieszych po naszych pięknych terenach kurpiowszczyzny wśród lasów i pól.
Z góry dziękuje za pozytywne rozpatrzenie powyższego wniosku w imieniu swoim jak i mieszkańców sołectw Aleksandrowo oraz Obierwia. "


Są to drogi jak na zaznaczonych mapkach jak na zdjęciach.

Odpowiedź wójta Stefana Prusika datowana na 9 listopada 2018 r. także jest załączona.

Żwirowanie dróg 01

Żwirowanie dróg 02