Kronika parafii Obierwia została upubliczniona

opublikowane przez: Sołtys
w kategorii: Blog. Sołectwo,

Dzięki uprzejmości księdza Zdzisława Dylnickiego, proboszcza parafii pw. Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej w Obierwi przedstawiam Kronikę naszej parafii. Pierwsze wpisy w niej zostały umieszczone przez księdza Józefa Kuleszę w chwili kiedy objął stanowisko proboszcza, czyli w 1991 roku.

Jest to "ta rzecz", którą zapewne wielu z nas chciałoby zobaczyć. Zaglądając do niej nie będziecie rozczarowani. Księga jest pisana ręcznie i prócz bieżących spraw związanych z kościołem czy też wiernymi zawiera także własne przemyślenia autora.

Cała Kronika dostępna jest w postaci wielu plików graficznych w Galerii. Zdjęcia posiadają znak wodny, bo uważam, że to co trafia do internetu musi być podpisane. Biorąc jednak pod uwagę znaczenie tej księgi umieściłem wszystkie strony w jednym pliku pdf. Usunąłem tam znak wodny oraz z racji, że jest to jeden plik łatwiej będzie można nim zarządzać. Dokument ten można pobrać poprzez górne menu w zakładce: SOŁECTWO -> DOKUMENTY.

Raz jeszcze dziękuję za możliwość zeskanowania kroniki księdzu proboszczowi Zdzisławowi ..a Wam parafianie życzę miłej lektury.

Kronika parafii Obierwia